• Eğitim

  Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur sonrasında iş hayatına paralel 2009-2010 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi-Festo işbirliği ile oluşturulan Mekatronik Uzmanlık Programını tamamlamıştır.
 • Zorlu Tekstil-Korteks İplik

  İş hayatına Elektronik Bakım Şefi olarak başladı. Bu dönemde arıza yönetimi, bakım planlama, planlı bakım uygulamalarının gerçekleştirilmesi, yedek parça yönetimi faaliyetlerini yürütmüş ve enerji tasarrufu projelerinde yer alarak bakım kariyerinin temellerini atmıştır.
 • B/S/H Ev Aletleri Fırın Fabrikası

  Yaklaşık 6 yıl boyunca yürüttüğü bu görevinde, Bakım Alan Yöneticisi olarak, TPM çalışmalarının içerisinde aktif görev almış, Otonom Bakım, Planlı Bakım, Erken Ekipman Yönetimi, Enerji Yönetimi konularında uzmanlığını geliştirmiştir. 6 Sigma Yeşil kuşak eğitimi alan Hakan Bahadır birçok maliyet azaltma projesinde yer almış, yürütülen Yalın Üretim çalışmalarına destek olmuştur.
  Makine iş güvenliği risk analizi ve enerji-kaynak kullanımı konularında uzmanlık sertifika programlarına katılmış ve saha uygulamalarında aktif rol üstlenmiştir.
  Yaklaşık 8 yatırım projesini, 6 enerji tasarrufu projesini ve 5 iş güvenliğine uygun makinalar yaratmak için revizyon projesini yönetmiştir.
 • Evyap Hijyen

  Evyap bebek bezi fabrikasının yaklaşık 2 yıl süre ile Bakım Müdürlüğü görevini yürütmüştür. B/S/H’ta edindiği TPM ve diğer iyileştirme tekniklerini uygulamış ve Bakım faaliyetlerini (4 Mühendis-25 Teknisyen ekibi ile) yönetmiştir. Arıza azaltma, yedek parça yönetimi, bakım planlama, yatırım faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.
 • Kaizen Atölyesi

  Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine halen Kaizen Atölyesi’nde devam etmektedir.

????????????????????????????????????

Hakan BAHADIR

Danışman