• Eğitim

  2003 yılında İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 yılında Bournemouth Business School (UK)’da İşletme İdaresi (BA) programına katılmıştır.
 • Beko Elektronik

  İş hayatı ile tanışması üniversite yıllarında gerçekleşmiş ve 2002 - 2003 yıllarında Beko Elektronik A.Ş.’de proje stajyeri olarak TPM ve Yalın Üretim projelerine destek vermiştir. Bu süre zarfında üniversite ile koordineli projeler yaparak Japon Yönetim Sistemleri, Üretim Sistemleri ve farkları, Süreç Yönetimi, TPM Pillar çalışmaları ve Boyahane biriminde proses iyileştirmesi üzerinde çalışmıştır.

  Yurtdışı eğitimi sonrasında Beko Elektronik A.Ş.’ye geri dönerek 3 yıl süreyle Beko Üretim Sistemi Projesi’nde proje mühendisliği ve TPM Mühendisliği yapmıştır. Bu süreçte Değer Akışı, Tek Parça Akış, MTM (Zaman Etüdü Çalışmaları), SMED (setup çalıştayları), Kaizen, Otonom Bakım, 5S, Planlı Bakım, TPM Pillar Yönetimi, Yalın Akış İyileştirme Teknikleri, Erken Yönetim ve Kalite Yönetimi üzerine çalışmıştır.
 • Unilever / Algida

  2006 yılından itibaren 2 yıl süreyle Unilever / Algida Tedarik Zinciri TPM Koordinatörü olarak kariyerine devam etmiş, Algida’da Fabrika ve Tedarik Zinciri Yönetimi boyutunda kayıp yönetimi projeleri koordine etmiştir. TPM Pillar Yönetimi, Lojistik ve Satış Operasyonlarında Kayıp Yönetimi, Değişim Yönetimi, Online Verimlilik Yönetimi ve Kayıp - Maliyet Analizi çalışmalarını yürütmüştür. Unilever Avrupa ve Türkiye MET (Üretim Mükemmellik Takımı) üyesi olarak çeşitli uluslararası eğitim, vaka çalışması, yönlendirme toplantısı,  proje ve çalıştaylara katılmıştır.
 • Yalın Enstitü

  2008 yılında başladığı eğitmenlik - danışmanlık faaliyetlerini 5 yıl süre ile Yalın Enstitü Derneği bünyesinde sürdürmüştür. Danışmanlık sürecinde birçok farklı sektörde yer alan, farklı büyüklükteki firmaların yürütülen Yalın Üretim ve TPM projelerine destek vermiştir.
 • Treem A.Ş.

  2013 - 2015 yılları arasında eğitmenlik ve danışmanlık faaliyetlerine Treem A.Ş. bünyesinde devam etmiştir.
 • Kaizen Atölyesi

  2015 yılı itibariyle Kaizen Atölyesi'nde eğitmenlik ve danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

seckin-yilmaz

Seçkin YILMAZ

Kurucu
Uzman Danışman