• Eğitim

  Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 2004 yılında eğitim hayatına başlamış ve 2008 yılında Katoliege Hogeschool Limburg’da (Belçika) Erasmus Programı’na katılmıştır.
 • Borusan Mannesmann Boru

  Staj döneminde tanıştığı Borusan Mannesmann Boru ailesinde, önce proje stajyeri ve daha sonra proje mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Bünyede yeni yapılandırılan Teknoloji ve İş Geliştirme departmanında görev alarak, proje yönetimi, fabrika tasarımı ve merkezi performans yönetimi konularında aktif görev almıştır.
  Bu süre zarfında Yalın 6 Sigma Ofisi bünyesinde, Yalın Dönüşüm faaliyetlerinin başlatılması, yürütülmesi ve yaygınlaştırılmasında aktif rol almış, 6 Sigma Yeşil Kuşak eğitimini tamamlayarak, şirketin 2009 yılında başlattığı ve daha sonradan holding bünyesine de yaygınlaşacak olan Yalın Dönüşüm faaliyetlerinden sorumlu Yayılım Lideri olarak görevini sürdürmüştür. Görevi boyunca, değer akış haritalama, kaizen, 5S, SMED projelerinde liderlik ve koçluk yapmış, performans yönetimi, otonom bakım ve kalite uygulamaları konularında destek vermiş, öneri sisteminin yeniden kurgulanması, takım organizasyonunun yapılandırılması ve liderlik gelişim programının uygulanmasında da koordinasyon görevinde bulunmuştur.
 • Korozo Ambalaj

  2012 yılında profesyonel hayatına Korozo Ambalaj bünyesinde devam ederek, yeni kurgulanan Yalın Üretim faaliyetlerinin sorumluluğunu ve liderliğini üstlenmiştir. Görevi boyunca Kaizen, SMED ve 5S projelerinin koordinasyonu, Kaizen ve öneri sistemi entegrasyonu, günlük performans yönetimi ve bakım organizasyonunun tekrar yapılandırılması konularında da liderlik yapmıştır. 
 • L'Oreal Türkiye

  Ambalaj sektöründeki tecrübeden sonra kozmetik sektöründe L’Oreal bünyesindeki Canan Kozmetik'de çalışma hayatına devam etmiştir. Proje Mühendisi unvanıyla, yatırım ve iyileştirme projelerinin yönetimi, performans yönetimi, Chrono-Analysis, Operatör-Load ve V-Graph metotlarını kullanılarak hatların OEE iyileştirme projelerine liderlik etmiştir.
 • Treem A.Ş.

  2014 - 2015 yılları arasında eğitmenlik ve danışmanlık faaliyetlerine Treem A.Ş. bünyesinde devam etmiştir.
 • Kaizen Atölyesi

  2015 yılı itibariyle Kaizen Atölyesi'nde eğitmenlik ve danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

Aykut ÖZTÜRK

Uzman Danışman