• Eğitim

  1995-1999 yıllarında Kara Harp Okulu Sistem Mühendisliği, 2001-2005 yıllarında Anadolu Üniversitesi İşletme Lisansını tamamlamıştır. 2010-2012 yıllarında İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlayıp 2011-2015 yılları arasında Borusan Akademi bünyesinde Sabancı Üniversitesi’nde Liderlik Fakültesinden (iş liderleri yetiştirmek için özel tasarlanmış yüksek lisans programı) mezun olmuştur.

 • Başak Gıda A.Ş.

  İş hayatına Genel Müdür asistanı olarak 1999 yılında başlamış ve bir gıda üretim firmasının tüm proses ve süreçlerine yönelik sistem geliştirme ile ISO 9000 Kalite Sistemi kurulumu çalışmalarında bulunmuştur.

 • Uğur Teneke Ambalaj ve Plastik Sanayi A.Ş.

  2001 yılı Ağustos ayında personel işleri sorumlusu olarak demir-çelik sektörüne adım atmıştır. Teneke ambalaj üretiminin yapıldığı sendikalı bir işletmede işçi ve işveren ilişkilerinin dinamiklerini öğrenmiş, muhasebe departmanı içerisinde faaliyet gösteren personel işleri birimini bağımsız bir departman haline getirmiş, insan kaynakları süreçlerinin tamamını hayata geçirmiştir. 2003 yılında firmanın faaliyet alanına plastik ambalaj üretimini de eklemesi üzerine organizasyonel gelişim ve yeni organizasyon yapısı oluşturma konularının liderliğini üstlenmiştir.

 • Borusan Mannesmann Boru A.Ş.

  2007 yılında BMB Halkalı Fabrikası İnsan Kaynakları ve İdari İşler Bölüm Müdürü olarak transfer olmuştur. Yasal ve idari konular ile alt işveren işlerine yönelik düzenleme ve güncellemeler yapmıştır. Süreç iyileştirme, norm kadro, atık azaltma, organizasyon değişimi ve gelişimi, görev ve sorumluluk alanları güncelleme, oryantasyon sistematiği kurma gibi 6 Sigma projeleri yapmıştır. MESS Eğitim Vakfından REFA-1 (İş ve Süreç Yönetimi) ve REFA-2 (Zaman Etüdü) sertifikalarını aldıktan sonra kayıp zamanların azaltılmasına ve iş birimlerinin çalışma sistemlerinin düzeltilmesine yönelik zaman etüdü ve süreç iyileştirme projeleri yapmıştır.

  2009 yılında holding bünyesinde başlatılan Yalın Dönüşüm kapsamında Hat Yönetimi, Takım Yapılandırması, Organizasyon Gelişimi ve Dönüşümü, İlk Kademe Lider Seçimi ve Gelişimi konularının liderliğini üstlenmiş ve sistem kurulumunu sağlamıştır. “Mavi Yaka Performans Yönetim Sistemi” oluşturmuş ve gelişimi sağlamıştır. Mavi Yaka Performans Yönetim Sistemi kapsamında; iş analizleri, iş ve görev tanımları, çoklu beceri matrisleri, yedekleme ve gelişim planları, iş yeni başlayan çalışanlar için 2inci ve 6ıncı ay değerlendirme ve takip sistemi, hedeflerle yönetim ve hedef hiyerarşisi, takım ve bireysel hedef takip sistemleri, sayısal performans değerlendirme sistemi konularının oluşturulması ve hayata geçirilmesini sağlamıştır.

  2013 yılında Borusan Holding bünyesinde iç eğitmen seçilerek mevcut görevine paralel uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler vermeye başlamıştır.

 • Kaizen Atölyesi

  2016 yılı mart ayı itibariyle Kaizen Atölyesi'nde eğitmenlik ve danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

   

harunkilci

Harun KİLCİ

Danışman